Лече победи Фиорентина с 3:2 у дома в драматична среща

...

Лече посече жестоко Фиорентина с два късни гола

Лече победи Фиорентина с 3:2 вкъщи в трагична среща от 23-ия кръг на италианската серия " А ".

Домакините започнаха вихрено и след два пропуща на Мохамед Кеба и Понтус Алмквист, съумяха да поведат с попадение на Реми Удин в 17-ата минута. След половин час игра Никола Кръстович удари дясната греда на вратата на Фиорентина. Минути след почивката още веднъж той пропусна да се разпише за Лече.
 Фиорентина - Интер 0:1 в мач от Серия
Интер си потегли с успеха и от " Артемио Франки "

" Нерадзурите " не престават самоуверено напред към мечтаната купа

Малко по-късно Фиорентина стигна до равенството с удар от отдалеченост на Роландо Мандрагора, намерил долния десен ъгъл за 1:1. " Виолетовите " се възползваха от неточност на противника и направиха поврат в 68-ата минута след прецизен изстрел на Лукас Белтран (2:1).

В продължението на дуела Лече стигна до изравнителен гол след удар с глава на Роберто Пиколи за 2:2. Шокът на Фиорентина стана цялостен две минути по-късно, когато Патрик Доргу стреля неспасяемо в горния десен ъгъл за крайното 3:2.

" Виолетовите " пропуснаха опцията да влязат в топ 4 и остават на седма позиция с 34 точки. Лече е на 13-о място с 24.