ЛеБрон Джеймс стана първият играч в историята, преминал границата от

...

ЛеБрон Джеймс стана първият играч, преминал границата от 39 000 отбелязани точки в НБА

ЛеБрон Джеймс стана първият състезател в историята, минал границата от 39 хиляди маркирани точки в Националната баскетболна асоциация.

38-годишният Джеймс приключи със 17 точки, 9 асистенции и 7 битки при безапелационния триумф на Лос Анджелис Лейкърс над гостуващия Юта със 131:99. Антъни Дейвис приключи с 26 точки и 16 битки, а Д`Анджело Ръсел способства с 20 точки и 8 битки.

Резервата Йомер Юртсевен беше най-хубав за гостите с 18 точки и 6 битки.

Домакините взеха задатък от 30 точки в третата четвърт, а суперзвездите Джеймс и Дейвис получиха отмора в последната част. За Лейкърс това беше четвърта победа в четири мача от група " А " в Западната конференция на първия NBA In-Season Tournament, с което отборът е водач в класирането преди елиминационната фаза, която започва през декември.

ЛеБрон Джеймс, който изпревари Карийм Абдул-Джабар (38387 точки) през предишния сезон и стана най-хубавият изпълнител в историята на лигата, доближи 39 хиляди точки, откакто означи тройка в 4:49 минута на дуела с Юта.

LeBron James becomes the first player in NBA history to reach 39,000 points!
— NBA (@NBA)

" Получих поздравления от съотборници и треньори, само че към момента не мога да осъзная тъкмо какво съм постигнал и какво значи това. Има толкоз велики играчи в историята на тази лига, толкоз изключителни изпълнители. Да реализира нещо, което никой не е правил до момента, с което съм изпреварил всички, мисля си, че това постоянно е прелестно. Със сигурност е един вманиачен миг ", разяснява Джеймс.

Кевин Дюрант пък се изкачи на 11-о място във безконечната реализаторска листа, откакто вкара 31 точки при успеха на Финикс над Портланд. Дюрант осъществя нужните му 14 пункта още в първата четвърт, с цел да изпревари Елвин Хейс, а до края на своя мач номер 1000 в лигата той усили сметката си на общо 27331 точки. Така Дюрант се приближи до топ 10, като се чака още при започване на декември да изпревари десетия Моузес Малоун, който приключи кариерата си с 27409 пункта.

Девин Буукър способства с 28 точки за четвъртата поредна победа на Финикс, който водеше със 78:58 малко преди почивката, само че позволи поврат.

Тайрис Халибъртън се отличи с 37 точки и 16 асистенции, а Бъди Хийлд вкара последните 5 точки в заключителните 53 секунди, с цел да помогне на Индиана да завоюва против домакина Атланта със 157:152 в най-резултатния мач от началото на сезона. Хийлд способства с 24 пункта, а общо седем играчи на гостите приключиха с двуцифрен актив.

За домакините Трей Йънг се отличи с 38 точки и 8 асистенции.

Индиана записа трети триумф в три мача в група " А " в Източната конференция на NBA In-Season Tournament и си обезпечи място на четвъртфиналите преди оставащата си една среща от конкуренцията.

Кливланд записа четвърта поредна победа в лигата след 122:119 с продължение против домакина Филаделфия. Дариъс Гарланд изпъкна с 32 точки и 8 асистенции, а Джарет Алън добави 26 точки и 13 битки за триумфа.

Джоел Ембийд беше най-хубав за домакините с 32 точки и 13 битки, а Тайрис Макси приключи с 30 точки, само че двамата пропуснаха решителни изстрели в края.

Кливланд пропиля задатък от 97:87 и даже беше покрай загуба, само че Гарланд изравни с два точни наказателни удара 14 секунди преди края за 110:110, а в следствие Ембийд не съумя да вкара с приключването на постоянното време.

Гарланд още веднъж вкара основни два опита от наказателната линия 10 секунди преди последната сирена на продължението, а Макси пропусна да изравни с изстрел от зоната за три точки 3 секунди преди края.

Орландо също реализира четвърта поредна победа в НБА след 126:107 над гостуващия Торонто. Паоло Банкеро беше най-резултатен за домакините с 25 точки.