ЛеБрон Джеймс премина границата от 30 точки за втори пореден

...

ЛеБрон наказа Клипърс с 39 точки

ЛеБрон Джеймс мина границата от 30 точки за втори следващ дуел, а Кливланд завоюва четвъртата си поредна победа, този път против Лос Анджелис Клипърс със 118:113. Финалистите от последния сезон в НБА надиграха гостуващия отбор мъчно и си осигуриха триумфа след продължение, а в основната роля за следващ път бе Джеймс, който наниза 39 точки, в това число и значима пукотевица в заключителните секунди на спомагателния интервал.

Суперзвездата на Кавалиърс за следващ път през сезона бе убийствено ефикасен със 17/26 в стрелбата от игра. ЛеБрон добави впечатляващото си показване с 14 битки, 6 асистенции, 1 отнета топка и 6 неточности за 46 игрови минути. Кевин Лав оказа помощ с 25 точки и 7 битки, до момента в който Дуейн Уейд влезе като запаса с 23 точки, 11 битки, 5 асистенции, 2 чадъра и 1 отнета топка.

За Клипърс, които изгубиха седми следващ мач, Блейк Грифин бе най-резултатен с 23 точки и 12 битки. ДеАндре Джордан също записа “дабъл-дабъл” с 20 точки и 22 битки, до момента в който Остин Ривърс вкара 16 точки при пукотевица 6/18.

Кавс имат 9 победи и 7 загуби, до момента в който Клипърс са с 5 триумфа и 9 провали.
Източник: novini.bg