Лайпциг завърши наравно с Кьолн (2:2) във втория кръг на

...

Тимо Вернер се завърна в Бундеслигата с гол-красавец

Лайпциг приключи наедно с Кьолн (2:2) във втория кръг на Бундеслигата. Двубоят бе емфатичен от зрелищния гол на Тимо Вернер, който неотдавна се завърна в Лайпциг след несполучлива случка в Челси.

Лайпциг имаше преимущество на два пъти против Кьолн, само че не съумя да завоюва.

Тимо Вернер знае по какъв начин да отпразнува завръщането си на терена в Ред Бул Арена, като в 36-ата минута даде преднина на тима си с удар от към 30 метра, само че би трябвало да се означи, че се получи огромна неточност от вратаря на Кьолн Швабе.

Гостите изравниха в 40-ата минута, Кайнц центрира отдясно, Диц бе на точното място и вкара за 1:1.

В 45-ата минута Лайпциг остана с състезател по-малко на терена, откакто Собослаи получи червен картон.

Лайпциг, въпреки и с състезател по-малко, завоюва ново преимущество, когато Нкунку се разписа след пас на Олмо. Все отново Кьолн съумя да завоюва точка, като Гвардиол си означи автогол за 2:2.