Лайпциг записа важна победа в мач от 28-ия кръг на

...

Лайпциг се възползва от грешната стъпка на Байерн и скъси разликата от върха

Лайпциг записа значима победа в мач от 28-ия кръг на Бундеслигата. " Червените бикове " се постановиха като посетител с 4:1 над Вердер (Бремен).

Така отборът на Юлиан Нагелсман продължава да е втори, само че към този момент на 5 точки от водача Байерн.

Баварците направиха неверна стъпка, завършвайки 1:1 с Унион (Берлин).

В днешната среща, Лайпциг беше цялостен доминатор на терена. " Червените бикове " съумяха да открият в 24-ата минута, когато Дани Олмо засече подаване на Кевин Кампъл. Осем минути по-късно, Александър Сьорлот означи с глава след асистенция на Нкунку.
 Снимка 526499
Източник:

В 41-ата минута още веднъж Александър Сьорлот се разписа, правейки резултата типичен. В 61-ата минута, Вердер съумя да върне едно попадение откакто Рашица се разпиа от дузпа.

Две минути по-късно Сабицер се възползва от подаване на Хендрикс, с цел да оформи крайното 1:4.

След този мач, " бременските музиканти " са на 13-ото място с 30 точки.