Лайпциг победи Зенит с 2:1 като домакин в първи мач

...

"Лайпциг" победи "Зенит" само с 2:1

" Лайпциг " победи " Зенит " с 2:1 като хазаин в първи мач от 1/8-финалите в Лига Европа. След равностойно начало, немският отбор последователно взе самодейността и притисна противника. Това докара първо до пропсук на Тимо Вернер в 25-та минута, а 11 минути по-късно Форсберг нацели гредата. В края на полувремето още веднъж Вернер беше покрай гола, само че още веднъж пропусна.

През второто полувреме домакините подвигнаха още повече оборотите и след следващия пропуск, този път на Аугустен, в 56-та Брума подаде към Вернер, който с пета го изведе единствено против вратаря на гостите Лунев и халфът откри резултата. Само 3 минути по-късно Вернер остана самичък против Лунев, само че би право в него. Все отново звездата на " Лайпциг " осъществя доста красиво попадение в 77-та минута. Гостите от Русия нямаха чисто голово състояние, само че стигнаха до директен свободен удар в 86-та минута. Зад топката застана капитанът Доменико Кришито, който с прекрасен удар с левия крайник понижи резултата.

Така в последна сметка " Лайпциг " победи " Зенит ", само че единствено с 2:1 и ни чака извънредно интерен реванш след седмица в Санкт Петербург.
Източник: btvnovinite.bg