Лайпциг победи с 1:0 във визитата си на Фрайбург и

...

Лайпциг победи Фрайбург и излезе на трето място

Лайпциг победи с 1:0 във визитата си на Фрайбург и изпревари противника си в класирането. Биковете събраха 57 точки и излязоха на трето място в Бундеслигата. Фрайбург остава с 56 точки на пето място. Толкова има и четвъртият Унион. До края на сезона остават три кръга.

Единствения гол за Лайпциг вкара Кевин Кампл в 73-ата минута. Той наказа неточност на защитата на южняците. Това беше втори мач сред противниците през седмицата. Предишният – полуфиналът за Купата – също беше извоюван от Лайцпиг, и то отново във.

По същото време Унион също загуби с 0:1 – от Аугсбург. С триумфа баварците събраха 34 точки – шест повече от 16-я Щутгарт. Гола за Аугсбург вкара Бельо при започване на второто полувреме.

Щутгарт пък падна от последния Херта с 1:2. Така. 17-ят Бохум също падна – с 0:2 от Борусия Мьонхенгладбах.
Източник: flashnews.bg