Латвия победи Австрия с 5:2 (1:1, 0:0, 4:1) в среща

...

Латвия стартира с убедителна победа над Австрия на СП по хокей на лед

Латвия победи Австрия с 5:2 (1:1, 0:0, 4:1) в среща от група В на Световното състезание по хокей на лед. Петима разнообразни състезатели се разписаха за Латвия, като Лаурис Дарзинш вкара попадение номер 400 за тима.

Австрия откри резултата в 15-ата минута посредством Михаел Рафъл, а единствено 40 секунди по-късно Рудолфс Балцерс изравни. Латвия имаше превъзходство до края на втората третина, само че след началото на третото в границите на 7 минути стигна до три гола, дело на Дарзинш, Родриго Аболс и Гинтс Мейя. Четири минути преди края двата тима си размениха по едно попадение в границите на 20 секунди посредством Реналд Кенинш за Латвия и Рафаел Хербургер за австрийците.

В Група В по три точки имат тимовете на Русия, Швейцария, Чехия и Латвия, а останалите четири тима са без актив. По-късно през днешния ден Чехия играе с Норвегия, което е втори мач и за двата тима на шампионата.