Лацио спечели Купата на Италия. Орлите победиха с 2:0 Аталанта

...

Лацио триумфира с Купата на Италия след късни голове

Лацио завоюва Купата на Италия. " Орлите " победиха с 2:0 Аталанта във финала. Двубоят се организира на " Олимпико " в Рим.

Римляните пречупиха своя противник с два гола в края на мача. Сергей Милинкович-Савич откри резултата в 82-ата минута, а в добавеното време Хоакин Корея оформи крайното 2:0.

Срещата стартира с по-добра игра на Лацио. В началните минути Ачерби и Лукас Лейва се отличиха с пропуски.
 Снимка 423576
Източник:

В 27-ата минута пред Аталанта се откри страхотна опция. Де Роон прати топката в гредата. Последва безредие, при което бранител мазета топката от голлинията, а по-късно Папу Гомес стреля около вратата.
 Лацио загуби от Аталанта с 1:3
Лацио преклони глава пред мощен Аталанта, борбата в Серия " А " няма край

Сапата още веднъж с основна роля за отбора си

В 49-ата минута рисков удар на Дуван Сапата бе отразен от вратаря на Лацио.

Лацио нанесе своя удар в 82-ата минута. Милинкович-Савич се извиси след центриране от корнер и с глава прати топката във вратата за 1:0.

" Бергамаските " пробваха да стигнат до изравнителен гол, само че бяха осъдени за повторно. Корея бе изведен на добра позиция и стреля, с цел да оформи крайното 2:0.