Лацио се завърна към победите в италианската Серия А, след

...

Лацио надви Каляри като гост и се изкачи до шестото място, Имобиле с гол №200 в Серия А

Лацио се завърна към успехите в италианската Серия " А ", откакто в среща от 24-ия кръг победи с 3:1 като посетител Каляри.

Столичани откриха резултата в средата на първото полувреме, когато Алесандро Дейола от състава на домакините си означи чудноват автогол.

В началните минути на второто полувреме " бианкочелестите " удвоиха задатъка си посредством своя капитан Чиро Имобиле, който беше прецизен от близко. За нападателят този гол беше под №200 в кариерата му в италианския футболен хайлайф.

Броени секунди след подновяването на играта обаче Джанлука Гаетано върна очакванията на Каляри да измъкне нещо от тази среща, отбелязвайки красиво попадение с удар от отдалеченост, намалявайки резултата на 1:2.

В 65-ата минута на мача обаче гостите от Рим си върнаха преднината от два гола с помощта на Фелипе Андерсон, който оформи и крайното 3:1.

С триумфа Лацио събра 37 точки и се изкачи до 6-ото място в класирането, до момента в който Каляри остава на предпоследната 19-а позиция с 18 пункта.