Лацио постигна пълен обрат при гостуването си на Бреша в

...

Гол на Балотели не беше достатъчен за Бреша срещу Лацио

Лацио реализира цялостен поврат при гостуването си на Бреша в среща от 18-ия кръг на италианското футболно състезание.

Спортът сред двете единайсеторки завърши при резултат 1:2.

Точен за домакините бе Марио Балотели, а за гостуващия гранд се разписа на два пъти Чиро Имобиле.

Срещата стартира извънредно динамично, като в редиците на домакините личеше предпочитание състезателите на отбора да сюрпризират неприятно именития си посетител.
 Снимка 460090
Източник:

Стъписването пристигна след 18 минути игра, когато звездата на Бреша Марио Балотели откри резултата, пред невярващия взор на Симоне Индзаги.

Нападателят получи положително подаване, отстрани с едно придвижване бранителя, който го охраняваше в съответната обстановка, завъртя се и с прецизен изстрел даде преимущество на тима си.

Лациалите трябваше да чакат чак до 42-ата минута, с цел да стигнат до равнене на резултата.

Това се случи откакто Чиро Имобиле вкара 18-ото си попадение през сезона, разписвайки се от бялата точка.

За нарушаването си при дузпата, Андреа Цистана видя аления цвят на картона.
 Снимка 460091
Източник:

Второто полувреме бе положително за столичани, които имаха повече благоприятни условия от съперниците си за отбелязване на нов гол.

Чиро Имобиле оформи крайното 1:2 в продължението на мача, когато безредие в пеналта даде топката в краката му и той без момент подозрение я прати в мрежата.
 Снимка 460092
Източник:

Звездите на Лацио бяха бурно приветствани при първата си подготовка след коледните празници. Футболистите се оказаха посрещнати от близо 12 000 свои последователи въз основата Формело.

Причината за насладата на тифозите бе извоюваната Суперкупа на Италия в мача с Ювентус.