Лацио подчини Рома и триумфира с 1:0 в Дерби дела

...

Лацио взе дербито на Рим, удари Рома

Лацио подчини Рома и победи с 1:0 в Дерби каузи Капитале. Сблъсъкът от 27-ия кръг на Серия А беше решен от попадението на Матиа Дзакани през второто полувреме. „ Джалоросите “ останаха с човек по-малко още в 32-ата минута, когато за втори жълт картон бе изпъден Рожер Ибаньес.

Руи Патрисио направи ужасно избавяне в 20-ата минута, отразявайки удара на Фелипе Андерсон.

Португалският вратар на Рома се наложи още веднъж да показва своята класа в 30-ата минута, спасявайки удара на Матиа Дзакани.

„ Джалоросите “ останаха с човек по-малко на терена в 32-ата минута, откакто Рожер Ибаньес влезе безогледно в краката на Сергей Милинкович-Савич и съдията Давиде Маса му сподели втори жълт картон.

Луис Алберто нанесе доста рисков удар в 53-ата минута, само че Руи Патрисио имаше други проекти и мазета топката в корнер.

Педро Родригес направи превъзходен пробив в 63-ата минута, след което остана самичък против Руи Патрисио и стреля, само че вратарят на Рома още веднъж съумя да избие топката в корнер.

Минута по-късно пред Фелипе Андерсон се откри доста добра опция, само че Руи Патрисио още веднъж бе на мястото си и избави.

Лацио въпреки всичко поведе с 1:0 в 65-ата минута, когато Фелипе Андерсон асистира за попадението на Матиа Дзакани.

Николо Казале си означи безразсъден автогол в 67-ата минута, само че след намесата на ВАР попадението не бе зачетено поради засада на Крис Смолинг в хода на офанзивата.
Иван Проведел направи ослепително избавяне в 77-ата минута, спасявайки удара на Леонардо Спинацола.
Пред Матео Канчелиери се откри доста добра опция в 85-ата минута, само че ударът му в последния миг бе блокиран от бранител на Рома.

Така за първи път от 11 години Лацио реализира дубъл над Рома в Серия А.

Лацио излезе на второ място във краткотрайното класиране с 52 точки, до момента в който Рома е пети с 47 точки.
Източник: novsport.com