Лацио победи Сасуоло с 2:1 на „Олимпико“ в мач от

...

Чиро Имобиле донесе важна победа за Лацио

Лацио победи Сасуоло с 2:1 на „ Олимпико “ в мач от 19-ия кръг на Серия А. Гостите поведоха рано в резултата с гол на Франческо Капуто, само че домакините съумяха да извърнат нещата в своя изгода с попадения на Сергей Милинкович-Савич и Чиро Имобиле.

„ Зелено-черните “ стартираха по отличен метод и още в 6-ата минута съумяха да открият резултата. Филип Джуричич подаде към Франческо Капуто в наказателното поле, а нападателят с акуратен удар в долния десен ъгъл осъществя.

„ Римските орли “ пробваха да отвърнат бързо, само че удари на Адам Марушич и Хоакин Кореа не откриха задачата.

Все отново домакините стигнаха до изравняването в 25-ата минута, когато Хоакин Кореа центрира от ъглов удар, а Сергей Милинкович-Савич бе над всички и с глава осъществя.

През втората част двата отбора заформиха същинска борба, само че Лацио бе по-активният тим и разумно стигна до триумфа.

В 71-ата минута Адам Марушич откри с точно подаване Чиро Имобиле, който с лекост осъществя в долния ляв ъгъл.

Дълбоко в добавеното време Гонсало Ескаланте имаше отлична опция за трети гол, само че Андреа Консили се намеси уверено след неговия изстрел.

Със извоюваните три точки Лацио се изравни на шестата позиция с Наполи, като двата отбора имат актив от 34 точки, само че остава на седмата позиция. Докато Сасуоло е девети с четири по-малко.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `