Лацио остана в надпреварата за класиране в топ 4 и

...

Лацио остава в борбата за Шампионска лига след драма на Олимпико

Лацио остана в конкуренцията за класиране в топ 4 и място в Шампионската лига. " Орлите " се постановиха с 4:3 над Дженоа в трилър мач на " Олимпико ".

Победата на Лацио изглеждаше сигурна след задатък от 2:0 през първото полувреме с голове на Хоакин Корея (30-та минута) и Чиро Имобиле (от дузпа в 43-ата минута), само че Дженоа понижи преднината след автогол на Марушич в 47-ата минута.
 Изключително значима точка за Специя, Гълъбинов остана на скамейката

1:1 на посетители на Верона

Домакините незабавно си върна задатъка посредством Луис Алберто единствено една минута по-късно и Корея в в 56-ата минута. " Грифоните " не се предадоха - Джанлука Скамака понижи до 4:2 в 80-ата минута от бялата точка, единствено минута по-късно Ейдор Шомуродов закова крайното 4:3.

Лацио е шести в класирането с 64 точки, единствено на две след петия Ювентус и четвъртия Наполи единствено, пет кръга до края на сезона.