Лацио изигра много силен мач и спечели с 4:0 срещу

...

Лацио избухна срещу Дженоа

Лацио изигра доста мощен мач и завоюва с 4:0 против Дженоа на “Олимпико”. Чиро Имобиле са завърна в стартовия състав и имаше съществена заслуга за триумфа. Нападателят подаде за първия гол, дело на Сергей Милинкович-Савич в мача и осъществя последния. “Орлите” преобладаваха през целия дуел и имаха опция да вкарат и повече попадения.

Гол на Луис Алберто в 34-ата минута бе анулиран след разглеждане на обстановката с ВАР. Съдията вярно реши, че преди началото на офанзивата е осъществено нарушаване. Въпреки това домакините стигнаха до втори гол преди почивката, откакто Раду се разписа след страховит удар. Алберто пропусна добра обстановка в края на първата част, само че Лацио продължи да управлява събитията на терена и след почивката.

След час игра Фелипе Кайседо направи резултата 3:0 след подаване на Милинкович-Савич, а Имобиле оформи крайното 4:0 в 78-ата минута, откакто бе изведен самичък против вратаря от Луис Фелипе.