ЛАСК Линц се представи впечатляващо при резултатно домакинскo равенство 3:3

...

Бейл отново вкара за "Тотнъм", "шпорите" излязоха от групата си в Лига Европа

ЛАСК Линц се показа впечатляващо при резултатно домакинскo тъждество 3:3 против " Тотнъм " в петия кръг от група 10 на Лига Европа, само че все пак загуби шансове за продължение в елиминационната фаза. Точката бе задоволителна на " шпорите " да си обезпечат класиране, само че представянето им едва ли ще бъде запомнено от техните последователи.

Едва за повторно през сезона тимът на Жозе Моуриньо позволи три попадения и даже можеше да загуби мача, в случай че не бяха някои положителни спасявания на Джо Харт през първото полувреме, Именно някогашният национал на Англия обаче носи съществена виновност за изпуснатия триумф, откакто и в трите случая топката попадна във вратата му след удари от отвън наказателното поле.

Моуриньо не можеше да употребява контузения Хари Кейн, правейки осем промени в титулярния състав.

В началото на срещата ЛАСК, който доскоро повече от месец загуби с 0:3 в Лондон, затрудни " Тотнъм " с динамични офанзиви и решителни дейности по целия терен. Едва в 42-ата минута обаче австрийският тим, който се нуждаеше от победа, с цел да има благоприятни условия за класиране, стигна до откриващо попадение. Негов създател с превъзходен удар по диагонала от 20 метра бе Петер Михьорл. Той прекъсна серията на лондончани от 442 поредни минути без инкасирано попадение във всички шампионати.
Снимка: Getty Images
В последните секунди преди почивката гостите изравниха посредством попадение от дузпа на Гарет Бейл. Уелсецът не бе вкарвал гол за " Тотнъм " в Лига Европа от март 2013 година, когато бе прецизен при домакинство на " Интер " от елиминациите, а при хеттрика си против " нерадзурите " на " Джузепе Меаца " през 2010 година в дуел от Шампионска лига Бейл за последно бе осъществил за " шпорите " при аудиенция в континентална конкуренция.
В 56-ата минута Хюн-Мин Сон даде преднина на " Тотнъм " след неточност на домакините при разиграване в централната зона. Националът на Южна Корея бе прецизен за 12-и път през сезона във всички шампионати, като от всички футболисти във Висшата лига на Англия само съотборникът му Хари Кейн, както и нападателят на " Евертън " Доминик Калвърт-Люин, имат повече попадения - по 13.

В 84-ата минута ЛАСК възвърне очакванията си за победа след гол на Йоханес Егещайн. Нападателят затвърди мощната си форма с пето попадение в шест срещи от всички шампионати, откакто Харт реагира прекомерно постепенно на мощния му изстрел.

Мислейки за заключителен напън, домакините още веднъж се оказаха изоставащи след единствено две минути, когато " Тотнъм " получи нова дузпа. Стивън Бергвайн бе фаулиран в наказателното поле, а друга запаса - Деле Али, се разписа за първи път от три месеца. И неговото попадение не бе задоволително за триумф на " спърс ", тъй като в третата минута от добавеното време 21-годишният френски нападател Мамуду Карамоко осъществя своя дебютен гол в европейските шампионати. Той блесна с изтънчено технично осъществяване от дъгата на наказателното поле, пращайки топката надалеч от обсега на Харт в далечния ъгъл.
За първи път в историята си ЛАСК Линц не загуби против британски противник, а " Тотнъм " взе точка при първата си аудиенция в Австрия от 29 години, продължавайки без проваляне в шест дуела против австрийски отбори от 1984 година насам (4 победи).

Лондончани събраха 10 точки в класирането, три повече от ЛАСК, който обаче даже да изравни " Тотнъм " след дуелите от последния кръг, няма по какъв начин да изпревари британския отбор, поради по-лошите индикатори в директните срещи. След седмица " шпорите " одобряват вкъщи водача в групата " Антверпен " (12 т), като единствено победа ще им обезпечи място измежду поставените на жребия за 1/16-финалите.
Източник: btvnovinite.bg