Ланс спечели гостуването си на Лион от 24-тия кръг на

...

Ланс с гръмка победа над Лион

Ланс завоюва гостуването си на Лион от 24-тия кръг на френската Лига 1 с 3:0. Успехът резервира възможностите на вицешампионите за ново присъединяване в Шампионската лига, като те се намират на две точки от четвъртия Лил. Лионци пък към момента не могат да спокойни за бъдещето си в елита на Франция, защото имат единствено пет точки задатък пред 16-ото място, като финиширалият тим на него ще взе участие в избавителен плейоф.

Головете за успеха означиха Флориан Сотока в 43-ата минута, Ели Уаи от дузпа в 53-ата и Кевин Дансо в 87-ата.

Домакините като се изключи че претърпяха неприятна загуба, трябваше и да завършат мача с човек по-малко, откакто в 84-ата минута Ейнсли Мейтланд-Найлс получи пряк червен картон.

С триумфа вицешампионите прекратиха отрицателната си поредност от два поредни мача без победа, до момента в който Лион отстъпи за първи път след четири извоювани дуела в Лига 1.