Ланс се наложи с категоричното 4:1 като гост срещу Монако

...

Ланс се изкачи на върха след разгром над Монако

Ланс се наложи с безапелационното 4:1 като посетител против Монако в дуел от третия кръг в Лига 1. " Червено-жълтите " излязоха преди всичко във краткотрайното класиране с актив от 7 извоювани точки. Монако остана на седмо място в класирането с 4 точки по-късно проваляне.

Лоис Опенда даде задатък за гостите още в седмата минута, а Такуми Минамино пропусна да изравни. Последва пропуск за Ланс, а в 39-ата минута Дейвер Машадо с удар в десния ъгъл повиши резултата на 2:0. Три минути по-късно Беноа Бадиашил върна един гол за монегаските, разписвайки се с глава след асистенция на Кайо Енрике.

Десет минути след почивката Секо Фофана не остави шансове за Александър Нюбел, реализирайки за 3:1. В 72-ата минута Вандерсон остави домакините в понижен състав на терена, откакто получи втори жълт и надлежно червен картон. Ланс оформи крайното 4:1 посредством Уесли Саид в 78-ата минута на дуела.

Снимки: Imago