Ланс постигна успех с 3:0 в домакинството си на Монако

...

Ланс спечели срещу Монако и се изкачи на второ място в Лига 1

Ланс реализира триумф с 3:0 в семейството си на Монако в мач от 32-ия кръг на френската Лига 1 и с актив от 66 точки се изкачи на втора позиция в класирането. Монако резервира четвъртото си място с 61 пункта.

Ланс откри резултата още в 10-ата минута, когато Опенда стигна до отбита топка в наказателното поле и с удар в средата на врата матира Нюбел.

Седем минути по-късно трибуните на стадион „ Феликс Болаер “ честваха втори гол за своите любимци. Голмайстор още веднъж бе Опенда, който надигра отбраната на гостите от Монако и порази задачата.

В началото на третото полувреме Томасон вкара и трети гол, само че съдията го анулира поради засада след разглеждане на обстановката посредством системата VAR.

В 56-ата минута Ланс стигна до трети гол. Отново прецизен бе Томасон, само че този път попадението бе зачетено.