Ланс надигра Ница с 2:0 като домакин в двубой от

...
Ланс надигра Ница с 2:0 като домакин в двубой от
Коментари Харесай

Ланс се върна на върха в Лига 1 след успех над Ница, Лил победи Оскер в мач със седем гола и четири червени картона

Ланс надигра Ница с 2:0 като хазаин в дуел от 16-ия кръг на френското футболно състезание и се върна на върха във краткотрайното класиране в Лига 1, изпреварвайки с една точка първенеца Пари Сен Жермен. Съставът на Ница продължава серията от провали и се намира на 13-а позиция със 17 точки.

27-годишният нападател на домакините Одсон Едуар осъществя двете попадения за триумфа. Той беше прецизен в 15-ата и 57-ата минута, като и при двата гола му асистира Матьо Юдол.

Отборът на Оксер отстъпи при семейството си против Лил 3:4, като и двата отбора приключиха с по двама души по-малко. " Песовете " заемат трето място в подреждането във Франция с 32 точки, на пет от водача Ланс, до момента в който Оксер е в зоната на изпадащите - 16-и все още с 12 точки.

Исландският национал Хакон Арнар Харалдсон изведе гостите напред в деветата минута, само че в 38-ата те останаха с 10 футболисти на терена поради директния червен картон на 22-годишния белгийски бранител Натан Нгой.

След почивката първо бе възобновено равенството в резултата, а по-късно и числеността на терена. Оксер изравни за 1:1 в 57-ата минута посредством Ласин Синайоко, а три минути по-късно Клеман Акпа получи втори жълт и надлежно червен картон.

Шансел Мбемба от гостите си означи автогол в 66-ата минута и Оксер поведе с 2:1, само че с два гола в границите на три минути – сред 77-ата на Набил Бенталеб и на Сориба Диауне в 80-ата Лил обърна до 3:2. Само три минути по-късно след тъкмо изпълнена дузпа на Синайоко домакините изравниха още веднъж за 3:3.

Нови три минути бяха нужни на Лил още веднъж да излезе напред в резултата, откакто в 86-ата минута Бенжамен Андре осъществя за 4:3, а в 88-ата.

Ромен Перо от гостите и Усама Ел Азузи от Оксер се спречкаха и бяха изгонени с червени картони.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР