Ла Лига отговори с “не на молбата на Барселона да

...
Ла Лига отговори с “не на молбата на Барселона да
Коментари Харесай

Отказ от Ла Лига накара Барселона спешно да търси стадион за първото си домакинство

Ла Лига отговори с “не ” на молбата на Барселона да гостува на Валенсия в 4-тия кръг от шампионата. По стратегия първенците би трябвало да са домакини на въпросния противник на 14 септември, само че желаеха превръщане на семействата. Причината е ясна - забавянето на ремонтните действия на “Камп Ноу ”.

По принцип Ла Лига към този момент почете желанието на Барса да е посетител в първите три кръга от сезона, само че в този момент каталунците упорстваха да получат още един кръг поклон. След като им беше отказано, футболистите на Ханзи Флик би трябвало да търсят различен вид за сцена на идното си домакинство.

Проблемът е, че стадион “Луис Компанис ” също не е опция, тъй като на 12 септември там има концерт на Post Malone и няма да има задоволително време за разглобяване на сцената, а и тревното покритие ще бъде наранено. Срещата не може да се играе и на стадион “Йохан Кройф ” въз основата на каталунците, защото той не разполага с минималния потенциал от 8000 места, с цел да одобри мач от елита на Испания.

Друга алтернатива, която се разисква, е мачът да се организира на стадиона на Жирона – “Монтиливи ”.

Междувременно “блаугранас ” работят интензивно, с цел да може срещата с Валенсия въпреки всичко да се изиграе на „ Спотифай Камп Ноу “, само че към момента не са показали окончателния документ за строителните действия, а времето за приемане на разрешителни става все по-малко.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР