Кюстендил и Велбъжд (Кюстендил) излизат в местното дерби от Югозападната

...

Кюстендил 3:0 Велбъжд

Кюстендил и Велбъжд (Кюстендил) излизат в локалното дерби от Югозападната Трета лига на стадион “Осогово”. Дебют за домакините прави юношата на Славия Марио Кирев, който застава под рамките на вратата за домакините.

Велбъжд ще търсят възстановяване на резултатите си с вяра да се откъснат от долната половина на таблицата. Кюстендил от своя страна ще търси 4-ти следващ триумф, като възможна победа би ги изкачила най-малко краткотрайно до първото място. Двубоят може да следите онлайн по Sportal TV и Sportal.bg

Футболистите на Кюстендил започнаха стремително и съумяха да отбележат още в 1-ата минута. Тогава центриране отдясно доближи до Александър Александров, който без да се разколебае отклони топката с пета към Виктор Анастасов. Футболистът с номер 8 на гърба насочи прекрасен изстрел по земя и съумя да открие резултата.

В 32-ата минута тимът на Кюстендил получи правото да извърши дузпа, откакто Александър Александров се оказа самичък против вратаря на гостите, само че бе арестуван в наказателното поле. Мартин Газиев застана зад топката и не сбърка - 2:0.

8 минути по-късно домакините тотално убиха интригата в мача. Стражът на гостите Кирил Кирилов се забави с изчистването на топката и по този начин изстрелът му бе кръстосан от Анастасов, който съумя да отклони кълбото във вратата и да повиши до 3:0.