Кюстендил е домакин на финалите от груповата фаза на държавното първенство по волейбол за момичета до 14 години
Кюстендил е хазаин на финалите от груповата фаза на държавното състезание по волейбол за девойки до 14 години. Състезанията ще продължат до 25 юни, а тимовете, класирани на първите две места, ще продължат напред в шампионата.
Председателят на Общинския съвет – Кюстендил, Димитър Велинов, приветства състезателите и треньорите и им пожела оспорвана конкуренция, в която да покажат своите благоприятни условия.
Делегатът на Българската федерация по волейбол Симеон Иванов благодари на домакините от Волейболен клуб „ Велбъжд-Олимпия “ – Кюстендил за организацията и на Община Кюстендил за поддръжката.
„ Нека спортният дух, уважението и честната игра бъдат водещи през целия шампионат “, споделиха уредниците по време на събитието.
В надпреварите вземат участие тимовете на Централния полицейски волейболен клуб – София, Волейболен клуб „ Олимпиец “ – Плевен, Волейболен клуб „ Дунав “ – Русе, Волейболен клуб „ Тополово “ – с. Тополово, Спортен клуб по волейбол „ Тунджа “ – Ямбол и Волейболен клуб „ Велбъжд-Олимпия “ – Кюстендил.
В церемонията по откриването на шампионата се включи и мажоретният състав на Основно учебно заведение „ Св. св. Кирил и Методий “ – гр. Кюстендил.
Източник: bta.bg
КОМЕНТАРИ




