Кьолн разгроми четвъртодивизионния Динамо Берлин с 9:1 в мач от

...

Кьолн вкара 9 гола на Динамо Берлин

Кьолн разгроми четвъртодивизионния Динамо Берлин с 9:1 в мач от първия кръг на шампионата за купата на Германия по футбол. ДВубоят ще игра на Олимпийския стадион в Мюнхен пред 14357 фенове, а столичани поведоха с попадение на Патрик Твардзик в 19-ата минута, само че по-късно инкасираха девет гола от изпадналия през май във втория ешалон противник. Зимон Тореде се разписа четири пъти, а Доминик Дракслер се отличи с два гола и две асистенции.

Република България Лайпциг също стигна до поврат, само че с 3:1 на терена на четвърторазрядния Виктория Кьолн. Тим Голай откри за домакините в края на първото полувреме, само че с две бързи попадения на Юсуф Поулсен и Емил Форсберг в средата на втората част и с решителен гол на Жан-Кевин Огюстен елитният отбор стигна до поврат, макар че след 77-ата минута игра с човек по-малко поради червен картон на новото си попълнение Марсело Сараки. Петодивизионният Хеми Лайпциг сервира изненадата на деня, откакто отстрани Ян Регенсбург от втора дивизия с победа с 2:1.