Кьолн разби Вердер (Бремен) със 7:1 в мач от 16-ия

...

Кьолн разпиля Вердер след вихрено първо полувреме, Илия Груев с цял мач за гостите

Кьолн разруши Вердер (Бремен) със 7:1 в мач от 16-ия кръг на възобновената след международното състезание Бундеслига. Българският национал Илия Груев записа цялостен мач за гостите.

Резултатът за Кьолн откри Линтън Майна в 9-ата минута след добра контраофанзива. Шест минути по-късно Щефан Тигес се възползва от недоразумение в отбраната на Вердер и удвои за 2:0.

В 21-ата минута злополуката за гостите продължи. Вратарят на гостите Иржи Павленка излезе неразчетено, мазета неприятно топката и още веднъж Тигес вкара със страховит удар от центъра за 3:0. Девет минути по-късно Майна центрира, Тигес чукна леко топката и откри Елис Скири, който бе безусловно непокрит и нямаше никакъв проблем да вкара за четвъртия гол за “козлите ” в мача.

В 36-ата минута пристигна и петото попадение. Денис Хюсейнбашич получи комфортна топка от феноменалния в този мач Щефан Тигес и осъществя следващото попадение. Две минути по-късно Вердер означи почетния си гол в мача, когато националът Никлас Фюлкруг означи с глава след корнер за 1:5.

През втората част голеадата продължи, въпреки и единствено с още два гола за Кьолн. В 54-ата минута Елис Скири вкара втория си гол в мача след чудесна странична ножица. Кошмарът за Вердер в този мач приключи  с автогол на Марко Фридъл в 76-ата минута за крайното 7:1.

Кьолн за последно бе вкарал 7 гола в един мач от Бундеслигата през далечната 1983 година С разгромната си победа отборът прекъсна неприятната си серия от пет следващи мача без победа за шампионата и към този момент се изкачи на 10-а позиция. Вердер пък се намира в неприятна поредност от три следващи провали и е директно над днешния си противник на 9-о място във краткотрайното класиране.

Бъди част от " Домът на почитателите ”, играй и печели със Sportal.bg.

Снимки: Gettyimages