Кьолн постигна първата си домакинска победа след завръщането в Бундеслигата.

...

Кьолн спечели задължителни 3 точки срещу най-слабия съперник

Кьолн реализира първата си домакинска победа след завръщането в Бундеслигата. Отборът разруши с 3:0 различен от новаците - Падерборн 07, който е твърдо на последното място със единствено 1 точка. С този триумф пък “козлите” напуснаха зоната на изпадащите.

До през днешния ден те имаха единствено загуби на собствен терен - цели три, което в допълнение ги караше да завоюват непременно. Това обаче не се оказа толкоз мъчно, тъй като Падербон сподели, че няма качества за елита. “Козлите” освен че забиха три гола, а и удариха две греди.

Кьолн поведе още в 8-ата минута, когато Зимон Тероде опъна мрежата след добавка. Повече от 2 минути ВАР ревизираше редовността на попадението, с цел да бъде то зачетено в последна сметка. Четири минути преди почивката пък Тероде стреля в гредата.

Simon Terodde.

Bundesliga record: 9 goals in 43 games.

Second division record: 118 goals in 220 games.#KOESCP pic.twitter.com/HhOEe8Xf4Z
— DW Sports (@dw_sports) October 20, 2019
Луис Шауб удвои в 59-ата след неубедителна изява на вратаря на гостите Леополд Цингерле.

В 84-ата Джон Кордоба отново нацели гредата, само че секунди по-късно Себасиан Борнаув заби третото попадение на сметката на Кьолн.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Бундеслига 8 кръг, неделя 20 октомври  Кьолн 3:0краен резулат  Падерборн