Кьолн постигна изключително важна победа срещу директен конкурент в битката

...

Гол в добавеното време донесе жизненоважна победа на Кьолн

Кьолн реализира извънредно значима победа против пряк съперник в борбата за оцеляване, откакто надви с 2:1 като посетител над. Със извоюваните три точки " козлите " се изкачиха до 15-ото място във краткотрайното класиране на Бундеслигата. " Миньорите " остават на дъното. И в двата състава нямаше никакви промени спрямо мачовете им през седмицата. Клаас-Ян Хунтелаар през вчерашния ден публично се завърна в Шалке и бе на стадиона, само че не и в групата на домакините.

Гостите откриха резултата в 31-вата минута. Фарман боксира центриране от корнер. Дрекслер стигна до топката и я центрира паралелно на голлинията. Щихос засече с глава за първия гол от началото на сезона.

В 37-ата минута Ехизибуе пропусна страховит късмет да удвои.

Десетина минути след почивката пък гредата избави Шалке, откакто в опита си да пресече центриране Стамбули насочи топката към личната си врата, само че тя срещна гредата. В 57-ата минута Шалке 04 изравни. Сава Честич блокира опит на Сердар, само че топката стигна до Матю Хопи, който трансферира Хорн за 1:1.

В третата минута на добавеното време обаче Кьолн измъкна скъпата победа. Реджебекай откри с дълго подаване Ян Тилман, който стреля около Фарман за крайното 1:2.
Бундеслига 17 кръг, вторник 19 януари  Майнц 05 0:2краен резулат  Волфсбург