Кучине Лубе Чивитанова победи Тренто с 3:2 гейма (17:25, 20:25,

...

Алекс Николов спечели дербито срещу Матей Казийски в италианския волейболен елит

Кучине Лубе Чивитанова победи Тренто с 3:2 гейма (17:25, 20:25, 25:22, 32:30, 15:13) в изтеглен мач от 5-ия кръг на италианския волейболен хайлайф.

За тима на спечелилите с Александър Николов се появи от аварийна пейка, с цел да се трансформира в най-резултатния състезател на спечелилите в зала " БиЕлЕм Груп Арена " с 19 точки. За домакините пък Матей Казийски се регистрира с 12 пункта.

Волейболистите на Анджело Лоренцети не срещнаха усложнения в първия гейм, като даже построиха двуцифрен задатък при резултат 17:7. През втората част гостите поведоха за първи път в хода на конфликта, само че все пак домакините постановиха волята си и със серия от четири следващи точки затвориха гейма.

Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини обаче възобновиха равенството в геймовете, като най-оспорвана бе 4-ата част. В тайбрека равенството се резервира до 10:10, преди Алекс Николов и компания справедливо да се поздравят с триумфа.

Най-резултатен в дуела бе Даниеле Лавиа с 23 точки.

Лубе заема 3-ата позиция в класирането с актив от 3 победи и 1 загуба. Тренто се намира на 5-ото място в подреждането с 1 триумф и 3 провали.