Кучешки студ и вирусна заплаха са напът да провалят плановете на ор
Кучешки мраз и вирусна опасност са напът да провалят проектите на уредниците на зиманата олимпиада в Пьонгчанг, която започва в петък. Температурите са паднали до минус 21 градуса и по тази причина редица делегации възнамеряват да пропуснат церемонията по откриването.
Така да вземем за пример множеството от спортистите на Англия евентуално ще откажат да вземат участие в церемонията. Ръководството на английския тим се безпокои за здравето на спортистите и не предлага присъединяване им в церемонията, изключително на тези състезатели, които имат стартове в първите дни на олимпийските игри. Под опасност са и някои стартове в ските, в случай че рисково ниските температури се запазят.
Междувременно организационният комитет удостовери за 32 случая на инфектирани с норовирусна зараза в олимпийската столица. Всички инфектирани са под карантина и са получили нужното лекуване. 21 от общо 32-а души са се заразили в младежкия център, а не в олимпийското село. Останалите 11 души (8 корейци и трима чужденци) са живели на други места.
В момента се организира следствие за източника на инфекцията. Проверява се водата, личния състав и самите хранителни артикули. Вече беше осъществена инспекция на водата, употребена за подготвяне на храната. Резултатите за съществуване на вируса са негативни.
В известие на организационния комитет има лист с ограничения, който са нужни за профилактика на инфекцията.
По-рано беше известие, че повече от 1200 души от охранителния личен състав, зает със зимните Олимпийски игри в Пьончан, са сложени под карантина поради норовирус. Те са били сменени от 900 бойци, които ще поемат защитата на събитието.
Така да вземем за пример множеството от спортистите на Англия евентуално ще откажат да вземат участие в церемонията. Ръководството на английския тим се безпокои за здравето на спортистите и не предлага присъединяване им в церемонията, изключително на тези състезатели, които имат стартове в първите дни на олимпийските игри. Под опасност са и някои стартове в ските, в случай че рисково ниските температури се запазят.
Междувременно организационният комитет удостовери за 32 случая на инфектирани с норовирусна зараза в олимпийската столица. Всички инфектирани са под карантина и са получили нужното лекуване. 21 от общо 32-а души са се заразили в младежкия център, а не в олимпийското село. Останалите 11 души (8 корейци и трима чужденци) са живели на други места.
В момента се организира следствие за източника на инфекцията. Проверява се водата, личния състав и самите хранителни артикули. Вече беше осъществена инспекция на водата, употребена за подготвяне на храната. Резултатите за съществуване на вируса са негативни.
В известие на организационния комитет има лист с ограничения, който са нужни за профилактика на инфекцията.
По-рано беше известие, че повече от 1200 души от охранителния личен състав, зает със зимните Олимпийски игри в Пьончан, са сложени под карантина поради норовирус. Те са били сменени от 900 бойци, които ще поемат защитата на събитието.
Източник: offnews.bg
КОМЕНТАРИ




