Президент Диас-Канел: Куба е готова да се бори в случай на военна агресия от страна на САЩ
Кубинският президент Мигел Диас-Канел сподели, че Куба е подготвена да се бори при положение на военна експанзия от страна на Съединени американски щати, съобщи Асошиейтед прес.
Той приказва в миг, в който напрежението сред двете страни остава високо, а рецесията в Куба се задълбочава вследствие на енергийна обсада от страна на Съединени американски щати.
Тръмп разказа Куба като „ провалена страна “ и съобщи, че „ отдавна тя се ръководи доста зле “.
Диас-Канел ги упрекна, че се пробват да изградят „ разказ “, който няма опрощение.
И Куба, и Съединени американски щати признаха, че водят диалози за понижаване на напрежението, само че детайлности не са разкрити.
Източник: novini.bg
КОМЕНТАРИ




