/KРОСС/ Празник на хляба ще се проведе, за 9-та поредна

...
/KРОСС/ Празник на хляба ще се проведе, за 9-та поредна
Коментари Харесай

Празника на хляба в Оризаре

/KРОСС/ Празник на хляба ще се организира, за 9-та поредна година, в несебърското село Оризаре. 25 самостоятелни участници и компании ще се включат в кулинарната галерия.

Приветствия, кулинарно ревю с дегустация и музикални осъществявания навън, които ще завършат с огромно българско хоро включва празничната стратегия, сподели секретарят на читалището Димитринка Георгиева: " Известно като житницата на общината, село Оризаре и тази година ще посрещне посетители от близо и надалеч.

Днес ще отдадем респект и почитание към насъщния.На едно място ще се съберат майсторски направени самун и хлебни артикули, основани от сръчни локални хора и участници от други съставни селища на общината.

Ще показват питки, баници, кексове - всичко, което се прави от брашно. " За нас това е най-пълноценния празник, обявиха поданици на селото: " Това е празникът на хляба, празник в цялостния смисъл на думата. Събират се, идват от близките села. Весел празник на реколтата, за хляба. " Село Оризаре се намира в подножието на Стара планина. Селището е познато с плодородието, чернозема и трудолюбието на локалните хора Празникът стартира с фолклорна стратегия в 18.30 на площада пред кметството.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР