Крокодилът, отглеждан в столичния квартал Ботунец“, ще бъде преместен в

...
Крокодилът, отглеждан в столичния квартал Ботунец“, ще бъде преместен в
Коментари Харесай

Крокодилът, отглеждан Ботунец, ще бъде преместен в Софийската зоологическа градина

Крокодилът, отглеждан в столичния квартал „ Ботунец “, ще бъде изместен в Софийската зоологическа градина. Това реши Регионалната ревизия по околната среда и водите (РИОСВ) – София след направена инспекция. 

След подаден сигнал, екип на РИОСВ – София е направил инспекция за развъждане на крокодил от типа „ Нилски крокодил “ (Crocodylus niloticus) на територията на регион „ Кремиковци “, квартал „ Ботунец “.

Установено е, че влечугото е записано и има всички нужни документи, както и че типът е позволен за развъждане в страната според настоящото законодателство.

Въпреки това, след оглед на място, специалистите на Регионална инспекция за опазване на околната среда – София са установили, че изискванията, в които се отглежда животното, не са положителни – водоемът е дребен и липсват условия за реализиране на естествена терморегулация за този тип.

Влечугото ще бъде преместено в подобаваща среда – Софийската зоологическа градина, където ще получи нужните ветеринарни грижи и ще бъде настанено в условия, съответстващи на неговите характерни потребности, оповестяват от Регионална инспекция за опазване на околната среда – София.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР