Кризата на границата с Полша е създадена умишленоБерлин и Москва

...
Кризата на границата с Полша е създадена умишленоБерлин и Москва
Коментари Харесай

Меркел зове Путин да се намеси в Беларус

Кризата на границата с Полша е основана съзнателно
Берлин и Москва ще продължат диалозите

Германският канцлер Ангела Меркел прикани съветския президент Владимир Путин да предприеме дейности по отношение на умишленото предизвикателство на миграционната рецесия по границата сред Беларус и Полша от страна на режима в Минск. Призивът бе насочен по време на телефонен диалог сред двамата, предадоха международните организации.

Превръщането на мигрантите, намиращи се на границата сред Беларус и Полша, в инструмент против Европейския съюз, е недопустимо и изцяло нечовешко, е споделила Меркел, съгласно формалното официално съобщение. Тя също по този начин приканва Путин да упражни въздействието си над режима в Минск.

В телефонния диалог Путин е предложил да стартира разговор по зародилите проблеми, като това стане посредством директни контакти сред страните от Европейски Съюз и Беларус. Путин и Меркел са се съгласили също по този начин да продължат диалога по тематиката.

Бившият дипломат на Беларус във Франция и Полша Павел Латушка, съобщи в изявление за „ И Ю Обзървър”, че режимът на президента Александър Лукашенко набира и тренира някогашни военни ветерани от Ирак и Афганистан, които инфилтрира за подривни интервенции на територията на страни от Европейски Съюз.
Източник: trud.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР