Кризата между Израел и Хамас ще е продължителна и вероятно

...
Кризата между Израел и Хамас ще е продължителна и вероятно
Коментари Харесай

Николай Младенов: Конфликтът между Израел и Хамас ще е продължителен

Кризата сред Израел и Хамас ще е продължителна и евентуално ще докара до преформулиране на постулатите към спора в Близкия изток. Това сподели пред Българска национална телевизия дипломатът и някогашен основен координатор на Организация на обединените нации за мирния развой в Близкия Изток Николай Младенов  Николай Младенов Николай Евтимов Младенов е определен за министър на външните работи от 41-ото Народно заседание на 27.

Това е доста огромна ескалация, по-голяма даже от това, което се случи сред Израел и Газа през 2014 година, добави той.

Факторите, довели до тази рецесия, тлеят от дълго време, уточни Младенов.

Газа е в доста тежко положение под контрола на Хамас от близо десетилетие, хората живеят в извънредно тежка обстановка. От 2014 до 2020 поддържането на мира сред Газа и Израел беше всекидневно изпитание в работата на Организация на обединените нации. През последните месеци на интернационалното наблюдаване на процесите в Газа е очевидно отслабено, съобщи дипломатът.

Имаше възходящо напрежение в палестински общности поради протичащото се на Западния бряг, протичащото се в Ерусалим, някои от доста острите изказвания на израелските политици, сподели още Николай Младенов  Николай Младенов Николай Евтимов Младенов е определен за министър на външните работи от 41-ото Народно заседание на 27.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР