Кристиян Малинов получи червен картон при загубата на с 0:2

...

Изгониха Малинов за нарушение срещу бивша звезда на Борусия и Манчестър Юнайтед

Кристиян Малинов получи червен картон при загубата на с 0:2 от Сент Трюйден в 28-ия кръг на белгийското състезание. Българският национал беше изпъден в 88-ата минута за жестоко нарушаване против Шинджи Кагава. Японският халф, който направи име в, а в продължение на два сезона игра и за, записа втори мач за Сент Трюйден след идването си от.

Льювен имаше три следващи победи пред днешния дуел, само че излезе против различен тим в добра форма. Домакините излязоха напред в 19-ата минута с гол на Таичи след асистенция на Кристиан Брюлс. През втората част пропусна няколко благоприятни условия да изравни, а надълбоко в добавеното време различен японец - Даичи Хаяши, се възползва от подаване на сънародника си и оформи крайното 2:0.

За това е втори червен картон от началото на сезона. Бившият халф на - беше изпъден и при нулевото тъждество против през октомври. Българинът има на сметката си и 6 жълти картона.