Кристиян е 62-орото бебе, родено след като родителите му участваха

...
Кристиян е 62-орото бебе, родено след като родителите му участваха
Коментари Харесай

Над 60 са вече децата, родени с финансова помощ от Столична община

Кристиян е 62-орото бебе, родено откакто родителите му участваха в Програмата на Столична община за финансиране на инвитро процедури с донорски яйцеклетки. Момченцето е с ограничения 3 кг и 48 см и се появи благодарение на доктор Събина Персенска и доктор Йоана Бозова в МБАЛ " Надежда ", оповестиха от Столична община. 

С него " инвитро тимът " на София към този момент включва 38 момчета и 24 девойки. Още 5 фамилии са в очакване да станат родители до края на август т.г. след финансиране по Програмата на Следствен отдел към окръжна прокуратура, оповестиха от фондация " Майки за донорството ". 

Тази година Столичният общински съвет одобри промени в Правилата на Програмата. За финансиране на процедури с донорски яйцеклетки към този момент могат да аплайват и дами без сътрудник,  които дават отговор на  медицинските и административни условия, и нямат навършени 45 години към датата на подаване на документите. Програмният съвет, формиран от общински съветници и лекари-специалисти се събира няколко пъти годишно, с цел да прегледа подадените заявки за финансиране от Следствен отдел към окръжна прокуратура.

Подробности за Инвитро програмата може да намерите на страницата на Столична община: .
Източник: focus-news.net


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР