Кристиано Роналдо отбеляза два гола за победата на Ювентус над

...

Роналдо даде солиден аванс на "Юве" преди реванша с "Интер"

Кристиано Роналдо означи два гола за успеха на " Ювентус " над " Интер " с 2:1 в първия мач от полуфиналите за Купата на Италия и даде стабилен задатък на отбора си преди реванша идната седмица.

В срещата на " Джузепе Меаца " имаше много забавни положения и пред двете порти, а португалецът към този момент има 23 попадения в 22 мача във всички шампионати от началото на сезона.
Снимка: Reuters
Мачът стартира по отличен метод за " нерадзурите ", които бяха без голмайстора си Ромелу Лукаку, който изтърпява наказване поради конфликта си със Златан Ибрахимович на 1/4-финалите предходната седмица. Белгийският таран обаче ще е на линия идващия вторник, когато е реваншът на " Ювентус Стейдиъм ". Той още веднъж ще бъде излъчен онлайн по RING от 21:45 ч.

" Интер " поведе още в 9-ата минута с помощта на гол на Лаутаро Мартинес. Играчите на Антонио Конте обаче не съумяха да запазят преимуществото си и още до почивката към този момент изоставаха в резултата. Първо в 26-ата минута Кристиано Роналдо изравни от дузпа, а 10 по-късно се възползва от груба неточност на вратаря на домакините Самир Ханданович и се разписа за 2:1.

8 - Cristiano has scored the most braces in the top-5 European Leagues 2020/21 in all comps (8). Spatial.

6/8 - Cristiano Ronaldo has netted 6 goals in 8 matches at Meazza stadium in all comps with Juventus (3 v Inter; 3 v Milan). Scala.
— OptaPaolo (@OptaPaolo)

През второто полувреме португалската суперзвезда имаше опция и за хеттрик, а в това време Алексис Санчес пропусна да изравни резултата.
43-годишният Джанлуиджи Буфон направи няколко положителни спасявания в мач №1100 в професионалната си кариера.

Утре вечер от 21:45 ч. по RING може да гледате първия мач от втория полуфинал сред " Наполи " и " Аталанта ".
Източник: btvnovinite.bg