Кристиано Роналдо изведе Реал Мадрид до трети триумф в Световното

...

Кристиано Роналдо изведе "Реал" до трети триумф в Световното клубно първенство

Кристиано Роналдо изведе " Реал " Мадрид до трети успех в Световното клубно състезание! На финала в Обединените арабски емирства " кралете " се постановиха с 1:0 над бразилския " Гремио ".

Кристиано Роналдо означи единственото попадение в 53-та минута от директен свободен удар и изравни Лионел Меси. Португалецът, дружно с Лео и Роберт Левандовски имат по 53 гола за календарната 2017 година. " Реал " Мадрид пък се изравни с " Барселона ", като двата отбора са печелили по 3 пъти конкуренцията.

Още при започване на мача Кристиано бе наритан крепко от Жеромел, като бразилците пробваха да респектират с физика противника си в първите минути.

Постепенно Реал пое контрола върху срещата и ситуациите пред вратата на Гремио следваха едно след друго. Испанците обаче насочиха единствено един прецизен удар през първото полувреме, а Роналдо, Бензема и Модрич минаваха или настрана, или над гредата.

За носителя на Копа Либертадорес Едилсон можеше да вкара в средата на първата част, когато стреля мощно от свободен удар от над 40 метра.

Събитията на терена се повториха и през втората част, а голът въпреки всичко падна в 53-та минута. Роналдо си изпроси фаул в рискова непосредственост до наказателното поле и самичък извърши. Португалецът мушна топката сред футболистите на Гремио на стената и остави Грое беззащитен.

Малко по-късно " Реал " можеше да реши всичко, когато Роналдо вкара втори гол, който бе анулиран поради засада на Бензема. Иначе французинът получи пас в дълбочина от Марсело и смъкна с глава към Роналдо, който стреля без закъснение. В 66-та минута Лука Модрич стреля от към 25 метра по диагонала, Грое съумя да допре леко топката, която се отби в страничната греда и излезе.

До края “кралете” не изпуснаха самодейността и завоюваха дуела.
Източник: btvnovinite.bg