Кристъл Палас стартира с минимален успех 1:0 над Саутхемптън на

...

Изстрадан успех за Кристъл Палас над светците

Кристъл Палас започва с най-малък триумф 1:0 над Саутхемптън на „ Селхърст Парк “ в Лондон. Единственото попадение падна при започване на дуела и то бе дело на Уилфред Заха.

Гостите стартираха по-агресивно срещата. Още в 4-ата минута Джак Стивънс стреля с глава, само че Висенте Гуаита улови пред голлинията.

Постепенно домакините поеха самодейността в мача и се настаниха по-трайно в половината на Саутхемптън.

В 13-ата минута това даде резултат и Кристъл Палас откри резултата. Андрюс Таузенд напредна в половината на гостите и центрира в наказателното поле, където Уилфред Заха от въздуха означи в долния десен ъгъл – 1:0.

До края на първото полувреме притежанието на топката бе в интерес на гостите, само че това не водеше до рискове пред Висенте Гуита.