Кристъл Палас спечели категорично с 5:1 при гостуването на Лийдс

...

Кристъл Палас бе безпощаден и разгроми Лийдс

Кристъл Палас завоюва изрично с 5:1 при гостуването на Лийдс и направи значима крачка към опазване на мястото си във Висшата лига.

Лийдс стартира по-добре мача и поведе с гол на Патрик Бамфорд, само че в самия завършек на първата част лондончани изравниха посредством Марк Гехи.

През втората част играчите на Палас бяха цялостни господари на терена и смълчаха трибуните на " Елънд Роус " с още четири попадения. На два пъти се разписа Джордан Аю, а по един гол прибавиха Еберичи Езе и Одсон Едуард.

Кристъл Палас записа втора поредна победа под управлението на Рой Ходжсън и се изкачи на 12-о място в класирането с 33 точки, до момента в който Лийдс остава 16-и с 29 точки в рискова непосредственост до зоната на изпадащите.