Кристъл Палас победи с 2:0 Шефийлд Юнайтед и с трите

...

Кристъл Палас остава в английския елит и през следващия сезон

Кристъл Палас победи с 2:0 Шефийлд Юнайтед и с трите точки си подсигурява мястото в елита на Англия и за следващата година.

Гостите поведоха още във 2-та минута, когато Кристиян Бентеке насочи изстрел, който се отклони леко и влетя в мрежата на " остриетата ". В края на полувремето Палас направи два съществени пропуща, а след почивката Шефийлд имаше късмет да изравни, само че не съумя да осъществя възможностите си.
 Лийдс спря Тотнъм за Топ 4

Лондончани отстъпиха на йоркшърци

Така в 88-та минута Палас реши всичко с втори гол. Еберечи Езе преодоля няколко съперникови футболисти с отлична техника и стреля в наказателното поле, топката още веднъж се отби от неприятелски състезател и влетя около Рамсдейл.

Така Кристъл Палас събра 38 точки на 14-то място и е на 11 точки пред 18-ия Фулъм три кръга преди края, като " орлите " имат и мач по-малко, с което си подсигуряваха мястото във Висшата лига за следващата година. Шефийлд пък е 20-ти с едвам 17 точки.
 Нюкасъл завоюва гостуването си на Лестър с 4:2 във Висшата лига
Нюкасъл си подсигурява първокласен футбол и през идващия сезон, Лестър към този момент трепери за Топ 4

" Свраките " с изненадваща победа като посетител 4:2