Кристъл Палас победи Манчестър Юнайтед с 4:0 в последния мач

...

Кристъл Палас постигна дубъл над Манчестър Юнайтед този сезон с успех на Селхърст Парк

Кристъл Палас победи Манчестър Юнайтед с 4:0 в последния мач от 36-ия кръг на Висшата лига. " Червените дяволи ", които се целят в свършек в топ 5 и присъединяване в Лига Европа през идващия сезон, позволиха тежка загуба на стадион " Селхърс Парк " в британската столица Лондон.

Столичани откриха резултата в 12-ата минута. Майкъл Олисе проби в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл за 1:0.

Каземиро бе покрай изравнителен гол, само че съдията Джаред Жиле анулира попадението му поради нарушаване на Расмус Хойлунд против Дийн Хендерсън.

Първото полувреме приключи с нов гол за " орлите ". Жан-Филип Матета насочи компактен шут в близкия ъгъл на вратата, защитавана от Андре Онана.

След почивката Каземиро още веднъж прати топката в противниковата врата, само че този път попадението не бе зачетено поради засада. В ответната офанзива Еберичи Езе можеше да се разпише, само че стреля в дясната греда.

През второто полувреме домакините означиха нови два гола. Тайрик Мичъл направи преднината класическа с шут от непосредствена непосредственост. Майкъл Олисе удвои головата си сметка и оформи крайния резултат с мощен изстрел. В добавеното време резервата Одсон Едуард стреля в лявата греда.

За първи път в ерата на Висшата лига лондончани реализират дубъл над играчите на Ерик загар Хааг. По-рано през акцията Палас завоюва дуела на " Олд Трафорд " с минималното 1:0 с гол на Йоаким Андерсен.

Манчестър Юнайтед остава на 8-ата позиция в класирането с актив от 54 пункта. Кристъл Палас заема 14-ото място в подреждането с 43 точки.