Кристъл Палас направи пълен обрат и надделя с 2:1 в

...

Рой Ходжсън се завърна начело на Кристъл Палас с обрат над Лестър

Кристъл Палас направи цялостен поврат и надви с 2:1 в семейството си на Лестър в мач от 29-ия кръг на Премиър лийг. Рикардо Прейра (56’) даде преднина на “лисиците ”, само че Даниел Иверсен (59’, автогол) и Жан-Филип Матета (90’) донесоха трите точки на домакините ”. Този мач бе още един дебют на Рой Ходжсън отпред на отбора, откакто той пое отбора по време на паузата за националните отбори, когато размени Патрик Виера.

Първата част на дуела мина напълно под диктовкара на “орлите ”, които насочиха цели 20 удара по посока на вратата на Даниел Иверсен. Това за последно бе правил Ливърпул през декември 2015 година още веднъж против този съперник. Най-добрата обстановка пред домакините се откри в 14-ата минута, когато Еберичи Езе преодоля няколко играчи на съперника нахлу в пеналта, само че ударът му бе избавен от стража на Лестър. Десетина минути пък те имаха доста съществени искания за дузпа след игра с ръка на защитник на “лисиците ”, само че реферът даде сигнал, че нарушаване няма.

Играчите на Брендън Роджърс започнаха добре втората част на мача и пет минути след нейното начало бяха покрай попадение. Джеймс Мадисън реагира бързо в наказателното поле и стреля ниско, само че Висенте Гуаита съумя да избави. Те стигнаха до попадение малко по-късно, когато Тимоти Кастан се реализира добър пробив и центрира, а Рикардо Перейра стигна до топката и прати топката в горния ляв ъгъл за 0:1.

Само три минути по-късно обаче равенството бе възобновено след нещастно стичане на събитията за вратаря на гостите Даниел Иверсен, който си означи автогол след удар на Еберечи Езе в напречната греда. Петнайсетина минути преди края още веднъж Езе стреля рисково, само че този път Иверсен се намеси добре. Малко по-късно домакините още веднъж имаха искания за дузпа, след катот техен състезател се строполи в пеналта, само че съдията още веднъж не даде сигнал. Домакините от Кристъл Палас въпреки всичко стигнаха до успеха по извънредно трагичен метод надълбоко в добавеното време, когато Джордан Аю изигра доста значима роля в реализирането на офанзивата, след което центрира в наказателното поле, а там Жан-Филип Матета означи второто попадение за “орлите ”.

С тази победа Кристъл Палас към този момент диша много по-спокойно и зае 12-ото място в класирането на Премиър лийг със своите 30 точки. Лестър пък продължава борбата си за избавление, само че още веднъж е под чертата с едвам 25 точки от 28 дуела.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.