Кристъл Палас на практика си гарантира оставане в Премиър лийг,

...

Поредната дузпа успокои Кристъл Палас

Кристъл Палас на процедура си подсигурява оставане в Премиър лийг, откакто победи с 1:0 Нюкасъл на " Сейнт Джеймсис Парк ". Единственото попадение осъществя Лука Миливойевич от дузпа в 81-вата минута. Така " орлите " са към този момент на 11 точки пред Кардиф Сити, който сега 18-а позиция.

Сунг-Юенг Ки, Флориан Лежюн и Фабиан Шер започнаха за " свраките ", до момента в който Джеймс Макартър размени Кояте в стартовия състав на Палас.

След 1/4 час игра Рондон прати топката във вратата на Гуаита, който сгреши съдбовно. Попадението обаче вярно бе анулирано поради засада. Домакините продължиха да играят по-добре, само че Мат Ричи и Рондон на два пъти пропуснаха страхотни благоприятни условия. Три минути преди почивката гол на Томскинс бе анулиран поради засада на Макартър, който беше застанал пред Дубравка.

Кристъл Палас отмъкна трите точки девет минути преди края, когато Лука Миливойевич бе прецизен от дузпа, отсъдена поради нарушаване на Йедлин против Заха.

" Орлите " заемат 12-о място с 39 точки, до момента в който Нюкасъл има четири пункта по-малко.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК! МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА ТУК!
Премиър лийг 33 кръг, събота 6 април  Нюкасъл 0:1краен резулат  Кристъл Палас