Кристъл Палас и Челси играят при резултат 0:0 на "Селхърст

...

НА ЖИВО: Кристъл Палас - Челси 0:0, отмениха гол на Зиеш

Кристъл Палас и Челси играят при резултат 0:0 на "Селхърст Парк " в среща от 26-ия кръг на британската Висша лига. Двубоят сред "орлите " и "сините " може да наблюдавате директно по NOVA Sport, а тук на Gong.bg ще проследим най-интересното.

Домакините стартираха добре и бързо демонстрираха, че могат да затруднят Челси. Първата рискова обстановка бе пред Менди. Заха напредна и навлезе в наказателното поле, само че се забави с решението си и загуби топката. В седмата минута същият Заха откри Майкъл Олис на добра позиция и той можеше да открие резултата с изстрел по диагонала, само че топката мина около вратата.

В 11-ата минута Рюдигер насочи страховит удар от отдалеченост, а Гуаита се отличи с превъзходно избавяне. Н'Голо Канте имаше отлична опция да изведе гостите напред в 20-ата минута. Французинът бе изведен самичък против вратаря от Маланг Сар, само че стреля право във вратаря.

В последната минута на първата част още веднъж Заха имаше превъзходен късмет, откакто бе изведен самичък против стража на домакините, само че изстрелът му мина на сантиметри от лявата греда.

Четвърт час преди края Лукаку се откъсна зад защитата на Палас и стреля, а Гуита отрази. При добавката Зиеш означи и попадението първо бе зачетено, само че след видеопреглед бе открита засада на белгийския таран в хода на офанзивата.

LIVE / Кристъл Палас - Челси 0:0

Кристъл Палас: Висенте Гуаита, Натаниъл Клайн, Йоаким Андерсен, Марк Гуехи, Тайрик Мичъл, Джемс Макартър, Джефри Шлуп, Шейку Кояте, Майкъл Олисе, Уилфред Заха, Джордан Аю

Мениджър: Патрик Виейра