Крис Пол записа 25 точки, 8 борби, 9 асистенции и

...

Хюстън с осем поредни в НБА

Крис Пол записа 25 точки, 8 битки, 9 асистенции и 3 отнети топки при успеха на Хюстън над Далас със 104:97 точки, в мач от постоянния сезон в шампионата на Националната баскетболна асоциация (НБА).

"Ракетите " усилиха победната си серия и към този момент имат осем следващи триумфа.

Джеймс Хардън добави 27 точки, 6 битки и 5 асистенции, а Клинт Капела направи "дабъл-дабъл " - 16 точки и 11 борби) за Хюстън.

Далас игра без Дирк Новицки, Уесли Матюс и Джей Джей Бареа.

Най-резултатни за Маверикс бяха Йоги Ферел с 20 точки и Дуайт Пауъл с 18 точки и 12 битки.

Оклахома Сити завоюва против Мемфис със 110:92 точки след 33 точки, 8 асистенции и 3 отнети топки на Пол Джордж,

За спечелилите заради травми не играха Ръсел Уестбруук и Кармело Антъни.

Марк Гасол беше най-полезен за Мемфис с 18 точки.

ДеМар Де Роузън осъществя 25 точки при успеха на Торонто като посетител над Шарлът със 123:103 точки. За гостите това е пети следващ триумф.

Шарлът позволи четвърто следващо проваляне, макар че Кемба Уокър вкара 23 точки, а Дуайт Хауърд приключи със 17 точки и 13 битки.

Минесота завоюва против Сакраменто със 111:106 точки и записа 13-и следващ домашен триумф.

Карл-Антъни Таунс наниза 29 точки за спечелилите, а Джими Бътлър добави 18 точки.

Сакраменто позволи четвърта загуба в последните си пет срещи. Де'Арън Фокс вкара 23 точки за "кралете ".

Атланта победи Детройт със 118:115 точки. Денис Шрьодер приключи с 23 точки за Хоукс и вкара 6 наказателни удара от 6 опита в последните секунди на мача.

Индиана завоюва против гостуващия Ню Йорк със 121:113 точки след 30 точки на Виктор Оладипо.

Донован Мичъл осъществя 27 точки за триумфа на Юта над Портланд със 115:96 точки.

Леброн Джеймс изигра следващ мощен мач за отбора на Кливланд, който победи като посетител Бостън със 121:99 точки.

Джеймс беше покрай нов "трипъл-дабъл " и приключи с 24 точки, 10 асистенции и 8 битки.

Това беше специфичен дуел за домакините. След неговия край се организира специфична гала, на която беше изваден от приложимост номер 34 на именития Пол Пиърс.

Кавалерите играха в цялостен състав за първи мач, откакто направиха серия от прехвърляния в последния ден, а Джордж Хил, Родни Хууд, Джордан Кларксън и Лари Нанс-джуниър дебютираха за тима.

Кларксън приключи със 17 точки, до момента в който Хууд и Джей Ар Смит прибавиха по 15 точки.

Тери Розиър се отличи с 21 точки и 9 асистенции за Бостън, а Кайри Ървинг вкара 18 точки против някогашния си отбор преди да напусне игра в четвъртата част./БТА