Криминално проявеният Джамал днес се изправи пред съда в Пловдив,

...
Криминално проявеният Джамал днес се изправи пред съда в Пловдив,
Коментари Харесай

Затворник, заплашвал надзирател с убийство, се изправи пред съда в Пловдив

Криминално проявеният Джамал през днешния ден се изправи пред съда в Пловдив, поради това, че преди две години в пазарджишкия затвор се е заканил с ликвидиране на чиновник от правосъдна защита.

До там се е стигнало, откакто потърпевшият Найден в деня на случката е бил включен в конвоен наряд, който трябвало да откара подсъдимия от пандиза в Пазарджик до пандиза в град София. В стаята за инспекция на багаж, потърпевшият забелязал, че Джамал носи сака си с огромно изпитание и след инспекция за тежестта му открил, че надвишава разрешените 10 кг. за ескорт. Пострадалият Найден споделил на подсъдимия да редуцира багажа си, което ядосало Джамал и той гневно почнал да крещи, ръкомахал с ръце, обиждал, почнал да хвърля предмети, които вадел от сака си. Накрая се обърнал към надзирателя и му декларирал, че ще го ликвидила.

Днес Джамал се изправи пред Районният съд Пловдив, като ход на делото се даде с разпит на очевидци по случилото се. Първи стартира да споделя Николай Ненков, който работи в районното в родния град на обвиняемият- Пещера.

“Познавам подсъдимия. Знам, че е от град Пещера. Разговарял съм с майка му преди време, с цел да му изготвя характерност. От 1999 години той е нарушавал неведнъж закона за обири, грабежи. Чувал съм, че е експлозивен и нападателен е и се движи с престъпно проявени лица”, описа Ненков.

Следващият разпитан беше Павел Михайлов, който е сътрудник на частния обвинител.

“Познавам подсъдимия. Познавам и частния обвинител Найден, работим в правосъдна защита. По принцип пандизчиите имат право на багаж от 10кг без право на техника. Имаме си везна, мерим го и в случай че надвишава избраните килограми задържания самичък би трябвало да си редуцира. Няма по какъв начин да го пуснем с над 10кг. С обвинения Джамал имаше проблем. На 25 май 2020 година правосъдна защита реши,че багажа е доста. Когато го примерихме той беше над 30 кг и трябваше да се редуцира”, описа сътрудника на Найден.

Главният надзорник Стоимен Кузев беше последният разпитан очевидец. Той удостовери описа на сътрудника за избраните килограми на багажа и сподели, че също не очевидец на случилото се в стаята, само че е бил дежурен и знае за случката.

Пострадалият изиска от районната прокуратура да направи информация в пазарджишкият затвор, за това дали Джамал е разрушавал имущество на пандиза и дали е отправял закани над различен сътрудник “Причината да изисквам това е, с цел да си визиите какво е държанието на обвиняемия”, добави Найден.

Съдът реши, че делото не е изяснено. Причината за това е,че един от основните очевидци не се е явил заради здравословни аргументи. Магистратите одобриха настояването на частния обвинител и ще бъде извършена инспекция в пазарджишкия затвор по отношение на обвинения. Така делото беше отсрочено за средата на юни.





Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР