Крилото на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс продължава да чупи

...

ОБЗОР: Лейкърс удари Никс с продължение, ЛеБрон с нов рекорд

Крилото на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс продължава да чупи връх след връх по пътя си към първото място във безконечната класация на Националната баскетболна асоциация по маркирани точки.

38-годишният Джеймс приключи с 28 точки, 11 асистенции и 10 битки при успеха на " езерняците " със 129:123 след продължение над Ню Йорк Никс в мач от следващия кръг на постоянния сезон. Мачът в " Медисън Скуеър Гардън " бе знаков за Джеймс по няколко аргументи - той стана най-възрастният състезател в историята на Лигата с " трипъл-дабъл ", а също така излезе и на четвърто място във безконечната класация по брой асистенции. С две завършващия подавания в четвъртата четвърт той задмина Марк Джаксън (10 334) и Стийв Неш (10 335), които към този момент са пети и шести в класацията.

Освен това четирикратният притежател на наградата за " Най-полезен състезател " към този момент има 38 299 маркирани точки в кариерата си и се нуждае от единствено още 89, с цел да задмине Карийм Абдул-Джабар на първото място в това нареждане.

Още 27 точки за успеха на Лейкърс вкара центърът Антъни Дейвис, а новото попълнение Руи Хачимура остана с 19.

За Никс градът Джейлън Брънсън бе над всички с 37 точки. С 23 точки и 12 битки се регистрира Джулиъс Рандъл, а 19 точки прибави Иманюел Куикли.

Победа надалеч от вкъщи записа и другият тим от Лос Анджелис. Клипърс се постановиха със 108:103 над Чикаго Булс след 33 точки на Кауай Ленард и още 27 на резервата Норман Пауъл.

" Ножиците " не започнаха добре мача и изоставаха с 19 точки в средата на втората четвърт, само че още до почивката смъкнаха пасива си до четири точки при 54:58. През второто полувреме гостите стегнаха играта в отбрана и това докара до общо 20 неточности за Чикаго в мача, което се оказа решаващо за изхода на дуела.

Пол Джордж приключи с 16 точки и 10 битки за спечелилите, до момента в който за Чикаго с 23 точки и 14 битки се отличи центърът Никола Вучевич. Още 18 точки и 14 битки добави гардът Зак ЛаВийн, а с 20 точки остана ДеМар ДеРоузън.

Янис Адетокунбо приключи с 34 точки и 18 битки при успеха на Милуоки Бъкс със 124:115 над гостуващия отбор на Шарлът Хорнетс.

Гръцкият национал вкара 15 от тези точки в последната четвърт. На полувремето резултатът в срещата бе еднакъв - 64:64, само че през вторите 24 минути Милуоки не остави подозрение в превъзходството си, като в един миг отвори разлика от 17 точки.

Крис Мидълтън добави 18 точки за успеха на Бъкс, а гардът Джру Холидей приключи с 15 точки и 13 асистенции.

За Шарлът шестима играчи завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен бе ЛаМело Бол, който направи " трипъл-дабъл " от 27 точки, 10 битки и 11 асистенции. С 20 точки остана Тери Розиър.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 36 победи/15 загуби, Филаделфия 32/17, Бруклин 31/19
Централна дивизия: Милуоки 34/17, Кливланд 31/22, Индиана 24/28
Югоизточна дивизия: Маями 29/23, Атланта 25/26, Вашингтон 24/26