Рейтинговите агенции дават висока оценка на облигациите, финансиращи просрочени имоти
Кредитните организации са оценили неправилно над 100 милиарда $ задължения за търговски недвижими парцели във все по-популярен сегмент на пазара, споделят ветерани от ипотечните заеми, в това число минимум дузина покупко-продажби които поддържат рейтинги от най-голям капиталов клас, макар че кредитополучателите са в несъблюдение.
Съмнителните рейтинги се появяват в част от пазара на ипотечни облигации, който се е развил през последното десетилетие или повече, в който покупко-продажбите са обезпечени с един заем или ипотека върху една огромна офис постройка, а не върху пакет от голям брой парцели.
Сделките с един заем в този момент съставляват към 40 % от близо 700 милиарда $ в неизплатени търговски ипотечни облигации. Разработчиците ги харесват, тъй като могат да получат по-добри условия, в сравнение с просто да вземат заем от банка. Инвеститорите харесват покупко-продажбите, тъй като са склонни да имат плаващи лихвени такси, което ги изолира от средата на високи лихви през последните години.
Една о...
Прочетете целия текст »




