Крайнодясната испанска партия Вокс е готова да сформира управляващи коалиции

...
Крайнодясната испанска партия Вокс е готова да сформира управляващи коалиции
Коментари Харесай

Крайнодесните в Испания са отворени за коалиция с консерваторите

Крайнодясната испанска партия " Вокс " е подготвена да образува ръководещи обединения на национално и на районно равнище с консервативната Народна партия (НП), съобщи в понеделник нейният водач Сантяго Абаскал, откакто в Испания, съобщи " Ройтерс ", представена от Българска телеграфна агенция.

Премиерът Педро Санчес по-рано през вчерашния ден разгласи, че в отговор на тежката загуба, която неговата Испанска социалистическа работническа партия, както и техните крайнолеви съдружници от " Подемос ", понесоха на регионалните избори в неделя.

Абаскал сподели, че неговата партия е подготвена да се включи в " основаването на опция " на Санчес дружно с Национален парк.
Национален парк е втората по величина партия в националния парламент след Испанската социалистическа работническа партия. След изборната победа през уикенда в този момент тя има опция да ръководи сама в два испански района и дружно с " Вокс " в шест други. Резултатите от тези избори демонстрират, че Национален парк и антимигрантската и антисепаратистка партия " Вокс " биха могли да победят Санчес, в случай че те се повторят на парламентарните избори.

В отговор на въпрос дали би предложил позицията вицепремиер на водача на Национален парк Алберто Нунес Фейхоо, в случай че " Вокс " завоюва първото място на парламентарните избори, Абаскал отговори: " Ако спечелим болшинство, да ".

 Консерваторите в Испания набират поддръжка, само че им би трябвало договорка с крайнодесните Консерваторите в Испания набират поддръжка, само че им би трябвало договорка с крайнодесните

На парламентарните избори през 2019 година " Вокс " завоюва малко над 15% от гласовете и стана третата по величина партия в Народното събрание с 52 от общо 350 депутатски места.

Абаскал съобщи, че Санчес е взел решението за производство на предварителните избори, тъй като счита, че би могъл да извлече изгоди от този собствен ход, само че " неговото ръководство завърши ".
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР